Styl skandynawski stał się bardzo popularny w ostatnich latach, czemu nie ma się co dziwić. Jest to sposób aranżacji mieszkania w sposób lekki, stonowany, dający dużą swobodę poruszania się po nich i korzystania z umieszczonych w nich mebli. Jakie są najważniejsze cechy stylu skandynawskiego i jaką kanapę wypoczynkową w wybrać do takiego mieszkania?

Najważniejsze zasady aranżacji salonu w stylu skandynawskim

Myśląc o salonie w stylu skandynawskim należy przede wszystkim brać pod uwagę jak najwięcej naturalnych lekkich materiałów i tkanin. Powinny to być przede wszystkim jasne gatunki drewna, natomiast w grę wchodzą również lekkie, pomalowane na jasne kolory meble z płyty meblowej. Jeśli chodzi o tkaniny, to w stylu skandynawskim idealnie odnajduje się wszelkiego rodzaju len, wełna, bawełna, ale również nowoczesne tkaniny, takie jak welur czy aksamit. W takim salonie panuje ogólny ład i porządek wywołany ogromnym minimalizmem, na który kładzie się duży nacisk. Minimalizm ten jest widoczny nie tylko w niewielkiej ilości i natężeniu kolorów, ale również w sposobie projektowania mebli, które zazwyczaj są gładkie lub wyróżniają się bardzo delikatnymi i stonowanymi wzorami geometrycznymi.

Jak wybrać odpowiedni wypoczynek do salonu w stylu skandynawskim?

Wybierając narożnik do swojego salonu w stylu skandynawskim warto zwrócić uwagę na odrębną kategorię mebli w dobrych sklepach meblowych. Zazwyczaj po wpisaniu frazy “narożnik w stylu skandynawskim” naszym oczom ukaże się pełen asortyment mebli, które swoim wyglądem nawiązują do tego stylu. To zwykle meble o bardzo prostych kształtach zarówno tych o surowych krawędziach, jak i bardziej obłych. Jedną z cech mebli wypoczynkowych w stylu skandynawskim jest obecność charakterystycznie przekrzywionych nóżek, które dają automatycznie wrażenie lekkości.

Spośród wielu rodzajów tapicerek dostępnych w sklepach meblowych można wybrać narożnik z obiciem takim kolorem czy rodzajem materiału, który najlepiej będzie pasował do reszty otoczenia w salonie urządzonym na styl skandynawski.