Wszyscy wiemy, że podłoga drewniana jest piękna i jest to jeden z najlepszych wyborów dla drewnianej podłogi. Jednak nie wszyscy właściciele domów będą czyścić swoje podłogi za pomocą środków chemicznych, ponieważ nie jest to zdrowe dla dzieci i zwierząt domowych. Dlatego dzielimy się z Tobą kilkoma skutecznymi metodami, które pomogą Ci wyczyścić podłogę z twardego drewna bez użycia środków chemicznych.

Jak czyścić podłogę z twardego drewna

Jeśli planujesz wyczyścić podłogę drewnianą, musisz wiedzieć, że środki chemiczne są najgorszym sposobem na jej czyszczenie. W rzeczywistości można używać dowolnych środków czyszczących do podłóg z twardego drewna, ale jeśli jesteś rodzicem i martwisz się o swoje dzieci i zwierzęta domowe, to możesz zdecydować się na metody czyszczenia bez użycia środków chemicznych.

1) Używaj octu

Ocet to najlepszy sposób na czyszczenie podłogi z twardego drewna. Wystarczy dodać dwie krople octu i jedną filiżankę ciepłej wody. Jeśli używasz komercyjnego środka czyszczącego, po prostu dodaj do niego taką samą ilość octu.

2) Zastosuj mydło i wodę

Mydło i woda to najlepsza kombinacja do czyszczenia podłogi, ponieważ jest w 100% naturalna. Wystarczy wymieszać trochę mydła do naczyń w filiżance ciepłej wody, a następnie zastosować go na podłodze. Dzięki temu podłoga będzie czysta i miękka.

3) Użyj soli

Jeśli chcesz wyczyścić swoją drewnianą podłogę bez wydawania dużych pieniędzy, możesz użyć soli. Wszystko, co musisz zrobić, to posypać szczyptę soli na podłodze, a następnie pocierać ją. Spowoduje to rozluźnienie brudu i zanieczyszczeń, a następnie można zamiatać go do czysta.

4) Użyj sody oczyszczonej

Soda oczyszczona jest doskonałym środkiem czyszczącym dla Twojej podłogi, ponieważ sprawi, że będzie ona nieskazitelna, a także oczyści ją z kurzu i brudu. Wszystko, co musisz zrobić, to wymieszać łyżeczkę sody oczyszczonej i jedną filiżankę wody w wiadrze.

5) Użyj amoniaku

Jeśli używasz komercyjnego środka czyszczącego i nie masz żadnego własnego rozwiązania, a następnie można po prostu wymieszać dwie filiżanki amoniaku z czterema filiżankami wody, a następnie użyć go do czyszczenia podłogi.

6) Użyj cytryny

Sok z cytryny jest również najlepszym sposobem na czyszczenie drewnianej podłogi, ponieważ pomoże w usuwaniu plam i będzie również usunąć brud. Wszystko, co musisz zrobić, to, wymieszać jedną filiżankę soku z cytryny z filiżanką ciepłej wody, a następnie użyć go na podłodze.

Wnioski:

Tak więc, to było kilka najlepszych naturalnych sposobów na czyszczenie podłogi z twardego drewna bez użycia środków chemicznych. Tak więc, jeśli chcesz zachować swoją podłogę piękne i czyste, a następnie należy spróbować tych metod.