Być może widziałeś wiele domów i mieszkań, w których fugi są całkowicie brudne, jest to spowodowane gromadzeniem się kurzu. Nagromadzenie kurzu w fugach sprawi, że płytki będą brudne, a jeśli nie wyczyścisz fug, możesz nabawić się plam na płytkach.

Fugi można czyścić samodzielnie, używając różnego rodzaju środków czyszczących. Oto 5 najlepszych sposobów na czyszczenie fug.

Użyj octu

Ocet jest bardzo skutecznym i tanim środkiem czyszczącym do fug. Zmieszaj ocet z wodą, aby uzyskać pastę i nałóż ją na płytki. Zanieczyszczenia rozpuszczą się w occie, dzięki czemu fugi pozostaną czyste.

Osuszanie

Zmieszaj biały ocet z sodą oczyszczoną i nałóż tę mieszankę na fugi. Wysusz je i pozostaw na kilka godzin, a następnie wyczyść.

Wsyp sól

Nałóż sól na płytki i pozostaw na pół godziny. Następnie zalej je wodą, a wyczyścisz płytki.

Użyj boraksu

Boraks to środek chemiczny, który jest używany w pralniach, ale można go również użyć do czyszczenia fug. Wlej boraks i wodę, aby stworzyć pastę, a następnie wyczyść nią płytki.

Czyszczenie za pomocą soli

Sól to kolejny skuteczny sposób na czyszczenie fug. Sól rozpuści brud na fugach i pozostawi je czyste.

Wnioski:

Podsumowując, do czyszczenia fug można użyć wszystkich tych metod. Jeśli masz jakieś konkretne pytania związane z tym artykułem, skomentuj go poniżej.