Jeśli niedawno kupiłeś nowy dom, to na pewno zauważyłeś, że twój dom został nowo urządzony z drewnianą podłogą. To może nie być możliwe, aby uniknąć takich problemów, ale nadal można pozbyć się takich plam.

Co jest tego przyczyną?

Drewno jest dobrym materiałem na podłogę, ponieważ wygląda elegancko i z klasą, ale ma też swoje wady. Na podłodze pojawia się wiele plam, przez co wygląda ona na brudną. Jeśli chcesz usunąć takie plamy z podłogi, to musisz wiedzieć o różnych rozwiązań i metod czyszczenia, które pomogą Ci pozbyć się plam z podłogi drewnianej.

1. Plamy z podłóg drewnianych:

Podłoga drewniana jest wykonana z drewna i jak wszyscy wiemy drewno jest porowate, więc kiedy chodzimy po podłodze wchłania wodę i kurz. To jest powód, dlaczego plamy powstają na podłodze i trudno jest je wyczyścić.

2. Mydło:

Do czyszczenia podłóg drewnianych można użyć zwykłego mydła. Wystarczy zmieszać trochę wody z odrobiną mydła i nałożyć na plamy. To pomoże Ci wyczyścić plamy i sprawi, że podłoga będzie wyglądać jak nowa.

3. Środek do usuwania plam z podłóg drewnianych:

Możesz użyć tego rodzaju środka czyszczącego, jeśli chcesz usunąć plamy z podłóg drewnianych. Użyj szmatki i namoczyć go w roztworze. Upewnij się, aby użyć go na plamy tylko.

4. Ocet:

Wymieszaj trochę octu z wodą i nałóż na plamy. Niech to siedzieć przez kilka minut, a następnie spłukać go. Ta metoda działa najlepiej do usuwania plam i jest to bardzo dobra alternatywa dla innych metod czyszczenia.

5. Olejek z drzewa herbacianego:

Innym naturalnym środkiem czyszczącym, który jest używany do usuwania plam z podłogi jest olejek z drzewa herbacianego. Wymieszać filiżankę wody i łyżeczkę olejku z drzewa herbacianego i dodać kroplę płynu do mycia naczyń. Teraz możesz użyć tego roztworu jako środka do usuwania plam z podłogi.

6. Wybielacz:

Użyj tego rodzaju środka czyszczącego, aby usunąć plamy i brud z podłogi. Zmieszaj filiżankę ciepłej wody z kilkoma kroplami wybielacza i nanieś na plamy. Usunie on plamy z podłogi, ale uważaj, aby go nie rozlać.

7. Ocet + sól:

Wymieszaj w misce filiżankę ciepłej wody i łyżeczkę soli. Teraz można wymieszać łyżkę stołową białego octu w nim i zastosować go na plamy. Następnie pozostaw do wyschnięcia. Możesz to robić codziennie lub dwa razy w tygodniu, aby uzyskać najlepszy rezultat.

8. Mydło + cytryna:

Wymieszać łyżeczkę soku z cytryny i filiżankę ciepłej wody i zastosować go na plamy. Możesz to robić codziennie lub dwa razy w tygodniu, aby uzyskać najlepszy rezultat.

9. Soda oczyszczona + sól:

Zmieszaj filiżankę ciepłej wody i łyżkę stołową sody oczyszczonej. Wymieszaj z łyżeczką soli i nałóż na plamy. Stosuj codziennie lub dwa razy w tygodniu, aby uzyskać najlepszy rezultat.