Czyszczenie podłóg to jedno z największych zadań do wykonania w domu. Istnieje tak wiele rodzajów podłóg i trzeba je czyścić przez długi czas.

Podłoga może być czyszczona za pomocą każdego rodzaju środka czyszczącego, ale może uszkodzić podłogę, ponieważ sprawi, że powierzchnia będzie mokra.

Oto proste domowe sposoby na odświeżenie podłogi.

Pomaluj podłogę mlekiem

Jest to najstarszy domowy sposób na odświeżenie podłogi, a zarazem najprostszy. Wystarczy zmieszać 1 część mleka z 2 częściami soku z cytryny, wymieszać je i nałożyć na całą podłogę. Odczekaj chwilę, a następnie wyczyść ją za pomocą miotły.

Umyj podłogę octem

Ocet jest jednym z najskuteczniejszych środków czyszczących, ponieważ usuwa z podłogi cały brud i tłuszcz. Jedyne, co musisz zrobić, to zmieszać ocet z wodą w równych ilościach. Namocz ściereczkę w roztworze i przez chwilę pocieraj nią podłogę.

Zmieszaj sodę oczyszczoną z wodą

Ten sposób działa szybciej niż dwa poprzednie. Wystarczy zmieszać w równych częściach sodę oczyszczoną i wodę, a następnie nanieść je na podłogę na jakiś czas. Roztwór usunie cały brud i tłuszcz oraz sprawi, że podłoga będzie czysta i świeża.

Zastosuj sól

Sól jest jednym z najskuteczniejszych środków czyszczących, ponieważ usuwa z podłogi cały brud i tłuszcz. Zmieszaj wodę i sól w równych ilościach i nanieś na podłogę. Następnie użyj szmaty, aby wyczyścić podłogę.

Alkohol do nacierania

Alkohol nie tylko sprawi, że podłoga będzie czysta, ale także usunie z niej wszystkie zarazki i bakterie. Jest to jeden z najskuteczniejszych i najprostszych domowych środków do czyszczenia podłóg.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “11 prostych domowych sposobach na podłogi”. Wiem, że niektórzy z was już wypróbowali wymienione wskazówki, ale jestem pewna, że będziecie zachwyceni rezultatami.