Łazienka jest najważniejszą częścią każdego domu, dlatego powinniśmy zwracać uwagę na każdy jej szczegół. Jeśli więc chcesz, aby łazienka była czysta i higieniczna, musisz przestrzegać pewnych wskazówek.

1. Unikaj dotykania uchwytu kranu

Niektórzy uważają, że to właśnie uchwyty kranów są przyczyną rozwoju bakterii. Ale to nieprawda i jeśli używasz rączki kranu do mycia rąk, to jest to dobre.

2. Częste mycie luster

Lustra są drugimi najczęściej używanymi przedmiotami w łazience, więc upewnij się, że często myjesz lustra i szyby. Należy je przecierać co dzień lub dwa i używać roztworu czyszczącego.

3. Nie zapominaj o myciu toalet

Toalety są jednym z najbardziej ignorowanych elementów łazienki. Mimo że toaleta jest używana prawie codziennie, jest to najbardziej zaniedbany element. Dzięki regularnemu czyszczeniu toalety możesz sprawić, że łazienka będzie bardziej higieniczna i wolna od zarazków.

4. Używaj ręcznika do rąk tylko raz

Często zdarza się, że trzymamy ręcznik do rąk w pobliżu drzwi łazienki, ale jeśli go nie używamy, robi się wielki bałagan. Dlatego nie trzymaj ręczników w pobliżu drzwi, a zamiast tego trzymaj je w łazience.

5. Trzymaj kostkę mydła w umywalce

Często zdarza się, że trzymamy kostki mydła w łazience. Nie jest to jednak dobry pomysł, ponieważ mydelniczka staje się lepka i staje się pożywką dla zarazków i bakterii. Dlatego nie trzymaj kostek mydła w łazience.

6. Regularnie czyść wannę i wodę w wannie

Bardzo często używamy wanny do kąpieli, ale jeśli jej nie wyczyścisz, będzie wypełniona wodą i brudem. Dlatego należy regularnie czyścić wannę, a wodę z wanny używać do mycia twarzy i rąk.

7. Nie używaj ręcznika kąpielowego do suszenia włosów

Jeśli do suszenia włosów używasz ręcznika kąpielowego, może to spowodować duży bałagan. Dlatego należy używać ręcznika tylko do suszenia włosów, a nie do całej łazienki.

8. Unikaj korzystania z łazienki podczas jedzenia

Jeśli jesz coś podczas brania prysznica lub korzystania z toalety, będzie to oznaczało bałagan. Należy więc wyrobić sobie nawyk jedzenia przed wejściem do łazienki.

9. Regularnie czyść deskę klozetową

Wszyscy wiemy, że deska klozetowa jest najczęściej używanym elementem łazienki. Dlatego konieczne jest częste czyszczenie desek sedesowych.

10. Nigdy nie używać toalety do wyrzucania śmieci

Wyrzucanie śmieci do toalety jest bardzo częstym błędem popełnianym przez wiele osób, ale nie jest to dobry nawyk. Istnieje prawdopodobieństwo, że woda z toalety dostanie się do kosza na śmieci i woda może zostać zanieczyszczona.