Podłoga w Twoim domu jest miejscem, w którym każdy spędza większość czasu, dlatego wymaga szczególnej troski. Z różnych powodów dom bardzo szybko ulega zabrudzeniu. Niektóre plamy, takie jak mocz czy krew, mogą nie mieć wpływu na wygląd dywanu, ale plamy oleju szybko go zniszczą.

Można spróbować domowych sposobów, ale nie przyniosą one rezultatu, jeśli już wcześniej zastosowano olej. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie profesjonalnego czyściciela dywanów, który zaoferuje Ci skuteczną usługę i sprawi, że Twój dywan znów będzie wyglądał jak nowy.

Jak usunąć plamę oleju z dywanu?

Przed rozpoczęciem procesu należy wiedzieć, że czyszczenie dywanu może być trudnym zadaniem. Istnieje wiele plam, których trudno się pozbyć, a do ich usunięcia potrzebna jest pomoc profesjonalisty. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci usunąć plamę:

Weź wilgotną szmatkę

Weź wilgotną szmatkę i przetrzyj zabrudzone miejsce. Szmatka wchłonie nadmiar oleju i stworzy doskonałą podstawę do dalszych działań.

Usuń wszelkie luźne zanieczyszczenia

Jeśli w obszarze dotkniętym problemem znajdują się luźne zanieczyszczenia, będzie to stanowiło dla Ciebie duży problem. Dlatego najpierw usuń luźne zabrudzenia.

Zastosuj szampon do dywanów

Szampon do dywanów jest najczęściej stosowanym środkiem do czyszczenia plam olejowych. Należy moczyć dotknięty obszar w szamponie do dywanów przez 2 do 4 godzin.

Umyj plamę

Weź kawałek czystego, białego ręcznika i rozłóż go na zabrudzonym obszarze. Następnie namocz go w wiadrze z wodą. Upewnij się, że woda nie jest zbyt zimna.

Wypłukać ręcznik

Po rozłożeniu ręcznika wchłonie on nadmiar wody i sprawi, że dywan będzie wyglądał czysto.

Pozostawić do wyschnięcia

Pozostawić ręcznik do wyschnięcia w całkowicie zamkniętym pomieszczeniu. Ręcznik wchłonie całą wilgoć.

Wnioski:

Nie ma jednego sposobu na wyczyszczenie dywanu i jeśli wypróbowałeś wszystkie metody, możesz zaufać profesjonalnym usługom. Ważne jest, aby wybrać profesjonalistę, który ma doświadczenie w tej dziedzinie. Sprawi on, że dywan będzie wyglądał pięknie i świeżo.